Topiko Czarter
Topiko

Futura 40 (2024)

Luksusowy jacht z trzema sypialniami, drugim stanowiskiem sternika na dachu - pokładem flybridge i dużym tarasem.Charakterystyka jachtu

Futura 40 zaprasza na swój pokład 8-osobowa załogę – wnętrze jachtu wyposażone jest w trzy, ogrzewane, dwuosobowe, bardzo przestronne kabiny. Każda kabina ma własną łazienkę wyposażoną w WC morskie i prysznic z ciepłą wodą. Dwa dodatkowe miejsca do spania znajdują się w salonie. Futura 40 posiada drugie stanowisko sternika znajdujące się na dachu – uwielbiany i poszukiwany przez czarterujących flybridge. Czarter Jachtu Futura 40 to bardzo dobra propozycja dla osób, które w dużym komforcie i na pięknym, doskonale wyposażonym jachcie chcą spędzić urlop na Mazurach, a dzięki wygodnej komunikacji po pokładzie świetnie się także sprawdza podczas rodzinnych rejsów.

Futura 40 jest stabilna i bezpieczna, wyposażona w dwa stery strumieniowe (dziobowy i rufowy), dzięki czemu manewrowanie nią jest znacznie ułatwione i możliwy jest czarter bez patentu, jednak jest to duży jacht dlatego polecamy go sternikom, którzy mają już jakieś doświadczenie w prowadzeniu jachtów motorowych. Przed wypłynięciem przeprowadzamy szkolenie z obsługi jachtu.

 

Czarter jachtu Futura 40 – dlaczego warto wybrać ten jacht?

Argumentów przemawiających za wyborem tego jachtu jest dużo, opiszemy tu jego bogate wyposażenie i idące za tym możliwości. Jacht ten składa się z 3 poziomów i  każdy z nich wiele nam oferuje.

Pod pokładem

Pod pokładem jachtu Futura 40 umieszczono główną część mieszkalną, czyli trzy duże, zamykane kabiny dwuosobowe. Kabiny są jasne (każda z oknem zapewniającym dostęp naturalnego światła i wentylację) oraz przestronne i utrzymane w nowoczesnej stylistyce. Sypialnie oświetlane są światłami LED, mają wygodne materace, a także szafki i schowki, które pomieszczą bagaże, a w kabinie dziobowej znajdziemy też telewizor. Ponadto wyjątkową intymność podczas rejsu zapewnią osobne łazienki – w każdej kabinie znajduje się łazienka wyposażona w prysznic z ciepłą wodą, morskie WC i umywalkę.

Na pokładzie

Pokład jachtu Futura 40 składa się z: salonu, aneksu kuchennego, panelu sternika oraz bardzo dużego pokładu rufowego, który będzie doskonałym miejscem do wspólnego spędzania czasu całej załogi. W salonie jest telewizor, dwa wygodne siedziska i stół. Mesa wyposażona jest w dwupalnikową kuchenkę gazową, lodówkę, zlewozmywak oraz kuchenkę mikrofalową i akcesoria potrzebne do przygotowania posiłków. Dodatkowo, w upalne dni ucieszy Was lodówka szufladowa, która umożliwi schłodzenie większej ilości napojów. Sternikowi z pewnością spodoba się możliwość wyboru miejsca sterowania jachtem spośród dwóch wygodnych stanowisk – jedno umieszczone jest na pokładzie, a drugie na dachu jachtu – tzw. flybridge.

Na pokładzie sternik ma wygodny fotel i pełną widoczność co zapewnia wysoki komfort sterowania. Panel sternika wyposażony jest w wysokiej klasy osprzęt, znajdziemy tam: manetkę, kierownicę, panel do obsługi sterów strumieniowych, panel od windy kotwicznej, wskaźnik  wychylenia steru, przycisk sygnału dźwiękowego, gniazdo 12V oraz ploter map elektronicznych.

Duży pokład rufowy, tak jak wspomnieliśmy z powodzeniem posłuży jako miejsce do wspólnego spędzania czasu z załogą. Umieściliśmy tam zestaw wypoczynkowy ze stolikiem kawowym.

Nad pokładem – Flybridge 

Co to jest flybridge? Na tym jachcie jest to pokład słoneczny z bardzo wygodną kanapą i drugiem stanowiskiem sternika. Jest to wciąż bardzo rzadko spotykane a równocześnie coraz częściej poszukiwane wśród jachtów wynajmowanych na Mazurach udogodnienie. Sternik może spędzać czas na świeżym powietrzu, ma też świetną, niczym nie zakłóconą widoczność, dzięki czemu żegluga jest bezpieczna i bardzo przyjemna. Przy ostrym słońcu lub podczas deszczu, w szybki i wygodny sposób można rozłożyć Bimini, zapewniające zadaszenie.

Inne, ważne informacje

Jacht jest ubezpieczony i wyposażony w środki ratunkowe – koło ratunkowe, gaśnica i oczywiście kamizelki ratunkowe dla każdego członka załogi, również jeśli w załodze są dzieci, przed rejsem dobierzemy odpowiedni rozmiar. Na jachcie jest tablica elektryczna z zabezpieczeniem automatycznym, wskaźniki poziomu płynów (paliwo, woda i fekalia) wskaźniki poziomu naładowania akumulatorów. Cała elektryka jachtu zasilana jest 6 akumulatorami,  na wyposażeniu jachtu Futura 40 znajduje się: ładowarka, przetwornica, przedłużacz i przejściówka na wtyczkę kempingową, co umożliwia samodzielne ładowanie akumulatorów w portach, dodatkowo system audio, telewizory, gniazdka 230V i 12V.

Czytaj więcej
Kliknij, aby przybliżyć

Kluczowe cechy jachtu

Wyposażenie jachtu

Wyposażenie
silnik stacjonarny Yanmar 80KM DIESEL
toaleta morska ze zbiornikiem 3
ster strumieniowy 2
flybridge dodatkowe sterowanie na dachu
winda kotwiczna elektryczna
echosonda z mapą WJM
ogrzewanie Webasto DIESEL
instalacja wody pitnej ciepła i zimna
kuchenka gazowa tak
mikrofalówka 230V
lodówka 80L i 20L
nawiew przedniej szyby tak
oświetlenie LED
wycieraczki szyb tak
radio tak
telewizor tak
wskaźniki poziomu płynów tak
sygnał dźwiękowy tak
gniazda 12V i 230V w kabinach
bojler 230V 50L
pompa zęzowa ręczna i elektryczna
przysznic z ciepłą wodą w toaletach i na platformie rufowej
wskaźnik wychylenia steru tak
bimini tak
meble ogrodowe na platformie tak
gaśnica tak
koło ratunkowe tak
kamizelki ratunkowe dla dzieci i dorosłych
Czytaj więcej

Dane techniczne jachtu

Specyfikacja techniczna
ilość koi 6+2
długość 11,4m
szerokość 3,5m
zanurzenie 0,6m
max. wysokość w kabinie 1,95m
zbiornik oleju napędowego 160 L
zbiornik wody 320 L
zbiornik nieczystości 420 L

Cennik

Termin 20.04 30.04 30.04 05.05 05.05 25.05 25.05 01.06 01.06 29.06 29.06 13.07 13.07 17.08 17.08 31.08 31.08 5.10
Cena 1200 1600 1300 1600 1500 1600 1900 1600 1300

Zarezerwuj do końca marca, zapłacisz 5% mniej!

Szczegółowe informacje

Formularz rezerwacji