FAQ

Przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, oczywiście jeśli macie jakieś inne, zawsze możecie do nas napisać na: biuro@topikoczarter.pl, chętnie służymy pomocą 🙂

Czy czarterując jacht w firmie topiko czarter w razie jakiejś awarii mogę liczyć na interwencję?
Oczywiście, nasz numer telefonu jest do Waszej dyspozycji. Wiele problemów rozwiązywanych jest przez telefon. Jeżeli to jakaś poważna awaria jachtu, przyjeżdżamy aby ją naprawić. Wszelkie usterki staramy się wykonywać możliwie szybko żeby jak najmniej stracili Państwo z urlopu.

Czy są jakieś rabaty za czartery jachtów?
Nasze ceny są konkurencyjne, ale mogą być jeszcze bardziej. Na zniżkę na czarter jachtów mogą np. liczyć Goście wypożyczający jachty na dwa tygodnie i Ci, którzy pływają z nami po raz kolejny, a także osoby które  zdecydują się na wczesną rezerwację jachtu do końca lutego. Dodatkowo warto śledzić informacje na naszej stronie internetowej oraz facebookowym profilu, tam pojawiają się oferty first i last minute, warto nas polubić 😉

O której trzeba zdać jacht?
Jachty odbieramy do godz. 11.00, a wydajemy w godz. 15.00 -20:00. Jest to ogólna zasada, której musimy pilnować, aby zdążyć na przygotowanie jachtu dla kolejnej załogi,  jednak zdarzają się ustalenia indywidualne.

Czy dostaniemy jakieś paliwo i gdzie można zatankować jacht na Mazurach?
Tak, na każdym jachcie jest pełny zbiornik z olejem napędowym, po zakończonym rejsie prosimy o oddanie pełnego zbiornika. Na szlaku WJM jest kilka stacji benzynowych, mapę stacji i ekomarin, czyli miejsc gdzie można odpompować fekalia dostaniecie od nas w dokumentach. Możecie też ją pobrać tutaj (klik) 

Jak wysoka jest zaliczka i do kiedy trzeba ją wpłacić?
Zaliczkę w wysokości 30 proc. od kwoty całego czarteru należy ją wpłacić po potwierdzeniu wolnego terminu. Dopiero po wpłaceniu zaliczki mają Państwo pewność, że jacht będzie na Państwa czekał.
Pozostałą kwotę rozliczmy w porcie przy odbiorze przez Państwa jachtu.

Chcę z żoną popływać, ale nie czuję się na siłach, że sobie sam poradzę z jachtem.
Przy większości jachtów możliwy jest czarter bez patentu, oczywiście osoby, które już dawno nie pływały albo nie czują się na siłach do samodzielnego prowadzenia jachtu mogą skorzystać z pomocy sternika. Znamy kilku sprawdzonych kompetentnych sterników, dlatego proszę wcześniej zgłosić taką potrzebę i na pewno kogoś polecimy.

Na mazurskich jeziorach będę pierwszy raz. Skąd mam wiedzieć gdzie płynąć?
Na każdym jachcie jest mapa całego szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Na niektórych jachtach jest także mapa w wersji elektronicznej. Dodatkowym ułatwieniem są szlaki na jeziorach
oznaczone zielonymi i czerwonymi bojami. Płynąc między nimi dopłyniemy do kolejnych portów. Oczywiście jeśli wyrazicie Państwo taką chęć, nasz Bosman omówi mapę, wskaże ciekawe do odwiedzenia miejsca
oraz zwróci uwagę na obecne na jeziorze niebezpieczeństwa lub potencjalne zagrożenia.

Czy można skorzystać z opcji „one way”?
Opcja „One way”, czyli wystartowanie z innego portu, a zakończenie rejsu w innym jest u nas możliwa, ale nie zawsze i nie dla każdego jachtu. Taką potrzebę należy zgłosić dużo wcześniej, cenę także ustalamy indywidualnie.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć podczas pływania?
Poza opłatą za czarter jachtu należy wziąć pod uwagę koszty postoju w portach, paliwo oraz koszt opróżnienia zbiornika na fekalia.

Czy doliczana jest opłata za sprzątanie jachtu?
Tak, za sprzątanie jachtu pobierana jest dodatkowa opłata, jej wysokość znajdziecie w cenniku jachtu na każdej stronie.

Czy wynajem jachtów wiąże się z uiszczeniem kaucji?
Przed wynajęciem jachtu pobierana jest kaucja zwrotna, jej wysokość zależy od wartości jachtu (600 zł – 2000 zł), dokładną kwotę dla danego jachtu znajdziecie w szczegółach cennika na podstronie każdego jachtu.

Chcę łowić ryby, gdzie mogę kupić pozwolenie wędkarskie?
Pozwolenie można nabyć w Węgorzewie w sklepie AQUA FART (ul. gen. Bema 31)

Czy są kamizelki, sztućce, pościel?
Każdy jacht wyposażony jest w komplet kamizelek. Jeśli wypoczywacie państwo z małymi dziećmi dla nich również mamy małe kapoki. Kuchnia jest wyposażona we wszystko co potrzebne do przygotowania i podania posiłków – od garnków, przez miski po sztućce i talerze. Pościel/śpiwory we własnym zakresie. Istnieje także możliwość zamówienia pościeli dodatkowo, w cenie 60 zł za komplet dla 1 osoby na cały rejs (kołdra, poduszka, poszwy, prześcieradło) i ręczników (2 szt. (mały i duży) – 20 zł. Zamówienie pościeli i ręczników prosimy zgłosić już przy rezerwacji jachtu.

Nie wyobrażam sobie urlopu bez mojego psa. Czy mogę go zabrać na jacht?
Tak. Nie mamy nic przeciwko zwierzętom na jachcie. Dobrze jest jednak wcześniej sprawdzić jak pies reaguje na wodę, dla wielu zwierząt jest to stresujące przeżycie. Koniecznie należy zapewnić mu kamizelkę ratunkową. Potrzebne też będzie wcześniejsze zdanie jachtu jest to konieczne ze względu na sprzątanie, które trwa znacznie dłużej.

Gdzie można bezpiecznie zostawić samochód?
ok. 200 m od portu jest parking strzeżony w cenie 15 zł/doba.